תפריט סגור

שער רחוב הבילויים

שער רחוב הבילויים גדרה

גדרה היא מושבה בעלת עבר היסטורי עשיר ואווירה כפרית ייחודית המשלבת בתוכה פיתוח תוך כדי שימור האתרים ההיסטוריים, ככזאת ראש המועצה יואל גמליאל מוביל בשנים האחרונות מהלך של שדרוג הכניסות לגדרה בהתאם לצביונה הכפרי של המושבה.
וכך במהלך השנים בוצע שימור אתרי מורשת כגון צריף הבילויים, מוזיאון גדרה ובור הבילויים, שודרגה גינת רחל ההיסטורית ושופץ מבנה מוזיאון גדרה כולל הקמת מוזיאון פתוח לאורך הרחובות ההיסטוריים של גדרה וכן, הקמת "הקיר המספר" בכניסה לגדרה מרחוב בגן גוריון. כמו כן, שודרג רחוב הבילויים ההיסטורי בהתאם לרוח המושבה וכן, רחוב סברדלוב שמהווה המשך ישיר לרחוב הבילויים.

לכניסות המרשימות המשקפות את צביונה הכפרי של גדרה, הכניסה מרחוב ויצמן, הכניסה מרחוב בן גוריון והכניסה מרחוב מנחם בגין, תצטרף הכניסה המרשימה מרחוב הבילויים ובעוד כחצי שנה יקבל את פני הבאים לרחוב הבילויים "שער הבילויים" שישלים את הרחוב ההיסטורי , אשר את בנייתו מוביל ראש המועצה יואל גמליאל בימים אלו ממש.

ראש המועצה יואל גמליאל: " שער הבילויים" תוכנן ועוצב ברוח המושבה הוותיקה ובהתאמה לשאר הכניסות שכבר שדרגנו ושיפצנו, השער יהווה ערך מוסף לכניסה לרחוב ההיסטורי של המושבה, רחוב הבילויים. אני מודה למנהל ההנדסה ולכל העוסקים במלאכה. 

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *